Baza wiedzy

Ataki paniki

Lęki i fobie
admin 03.02.2018

Wszystkie objawy, które odczuwasz podczas napadu paniki są raczej nieszkodliwe. Stanowią część naturalnej reakcji organizmu, który w stresie przygotowuje się do walki lub ucieczki.

Czytaj dalej

Sposoby na dobry sen

Wspomaganie rozwoju
admin 28.01.2018

Gdy jesteśmy wyspani, nasza odporność na stres wzrasta, trudno nas wyprowadzić z równowagi. Jak zapewnić sobie spokojny sen? Przyjrzyj się swoim nawykom. Czy masz w zwyczaju wypijać większe ilości kawy?

Czytaj dalej

Oswajanie lęku

Lęki i fobie
admin 08.01.2018

Wielu z nas prawdopodobnie drży ze strachu, obawiając się własnego lęku. Być może spędziliśmy wiele lat unikając pewnych rzeczy lub uciekając przed własnym lękiem.

Czytaj dalej

Mity o miłości

Wspomaganie rozwoju
admin 03.01.2018

Czym jest prawdziwa, romantyczna miłość? Większość z nas wie, czy dana relacja jest miłością. Jednak jest ona często bardziej skomplikowanym uczuciem niż się nam wydaje. Czasem pewne mylne wyobrażenia na temat miłości mogą sprawić, że pozostaniemy samotni. Oto one:

Czytaj dalej

Aktywność fizyczna jako inwestycja

Wspomaganie rozwoju
admin 29.11.2017

Nie wiem, jak wy, ale mnie ciężko zmusić do jakiegokolwiek sportu. Szkoda, bo przecież ćwiczenia fizyczne wpływają korzystnie na nasz ogólny stan zdrowia. Regulują ciśnienie i pracę serca. Nasz wygląd staje się bardziej atrakcyjny, a my cieszymy się dobrym nastrojem.

Czytaj dalej