×

Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w _menu_load_objects() (linia 579 z /usr/home/kona79/domains/hypnotyzer.pl/public_html/includes/menu.inc).
  • Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_area->render() (linia 39 z /usr/home/kona79/domains/hypnotyzer.pl/public_html/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_area.inc).

Uzależnienia

Stres a poszukiwanie przyjemności

admin 01.11.2016

Żyjemy w zapętleniach. Typowym przykładem zapętlenia jest sytuacja, gdy pragniemy zmniejszyć odczuwany stres, pozwalając sobie na jakąś przyjemność. Kiedy przyjemność się kończy, czujemy jeszcze większy stres.

Czytaj dalej

Czym jest emocjonalne jedzenie

admin 13.10.2016

W stresujących sytuacjach zdarza nam się podjadać różne przekąski, niekoniecznie zdrowe. Może nam się tylko wydawać, że jesteśmy głodni, gdy w rzeczywistości zajadamy stres, próbując poradzić sobie z trudnymi emocjami.

Czytaj dalej

Aplikacja dla osób uzależnionych wspomagająca leczenie

Bogusia 06.08.2015

Naukowcy z Wisconsin opracowali aplikację, która wspiera osoby, pragnące wyjść z alkoholizmu. Badacze przedstawili ją jako formę skoordynowanej kontynuacji leczenia nałogu. Przeprowadzono badania na zrandomizowanej próbie klinicznej.

Czytaj dalej

Przewodnik po autoterapii. Cz.6

Bogusia 05.08.2015

Dystansowanie się od myśli

Czytaj dalej

Dlaczego warto trenować pamięć roboczą

Bogusia 03.08.2015

Czasem trudno uzyskać samokontrolę – łatwo nas wtedy wyprowadzić z równowagi, nie przestrzegamy diety, ciężko nam zapanować nad niechcianymi, impulsywnymi zachowaniami.

Czytaj dalej