Jak hipnoterapia może Tobie pomóc?

Lęki i fobie

Jak hipnoterapia może Tobie  pomóc?

Na pewno zastanawiasz się  o co chodzi z tą  hipnozą i hipnoterapią.

Hipnoterapia przeżywa swego rodzaju renesans na świecie.

Terapeuci  i  ich pacjenci zmęczeni  terapiami długoterminowymi  szukają bardziej skutecznych rozwiązań, skoncentrowanych na budowaniu zdrowego stylu  życia,  a nie na ciągłym rozdrapywaniu ran z przeszłości. Co więcej zauważono, że przedłużona koncentracja na niepowodzeniach z przeszłości  powoduje obniżenie nastroju i co z tym związane opóźnienie efektów terapeutycznych.

Hipnoterapia jest właśnie taką terapią krótkoterminową skoncentrowaną na rozwiązaniach.

Podczas sesji hipnoterapeutycznej pacjent wyobraża sobie siebie jako zdrową osobę  potrafiącą  rozwiązywać  swoje własne problemy, osobę wolną od nałogów.

Kiedy wyobrażamy sobie siebie jako osobę zdrową  nasz mózg  tak nas widzi, jako osobę zdrową.

Nie ma dla niego różnicy że jest to tylko wyobrażenie, nasz mózg nie widzi różnicy pomiędzy wyobrażeniem a rzeczywistością. W tym tkwi wielka siła hipnoterapii.

Powtarzana wizja zdrowia i wolności od nałogów staje się z czasem rzeczywistością.

Być  może słyszałeś  o neuroplastyczności mózgu.  Jeszcze 20 lat temu naukowcy myśleli, że mózg rozwija się do 20 roku życia. Teraz okazuje się, że tak naprawdę  nasz mózg rozwija się do 80 roku życia. Czy nie jest to fantastyczna wiadomość? Jeśli się rozwija to znaczy że się zmienia, i zmieniasz się ty. Jeśli przez całe życie system szkolny wmawiał ci że jesteś nic nie warty bo nie potrafisz zapamiętać pewnych dat, faktów, budowy komórki  i prawdopodobnie w to uwierzyłeś .Być może wydaje ci się że nie potrafisz tego zmienić. Potrafisz.

Możesz zmienić  te  wszystkie przekonania na swój temat z pomocą hipnoterapii.

Świadome postrzeganie siebie w jasnych barwach może nie być na początku takie łatwe. Przecież wiele osób łącznie z tobą pracowało nad tą wizją niedoskonałego ciebie, koncentrując się na drobnych błędach , a niedostrzegając całego twojego potencjału i tych elementach  które  działają  dobrze.   W ożywieniu wizji  „ja” osiągającego sukcesy  pomogą  nagrania z sesjami hipnoterapeutycznymi  i ćwiczeniami relaksacyjnymi, które można  stosować  bezpiecznie w domu zapewniając sobie dawkę terapeutycznego relaksu.